aktualizováno: 13.01.2018 21:41:30

Jak to vše začalo...

Rodinný domek se zahrádkou a na dvorku nějaký ten pejsek. Platilo to i v našem případě. Nikdy nás nenapadlo mít psa doma v bytě.

Do té doby, než jsme navštívili mezinárodní výstavu psů a spatřili nám dosud neznámé plemeno. Plemeno Shih-tzu. Tito úžasní malí psíci s hedvábnou srstí a culíkem s mašlí uprostřed vypadali téměř jako plyšoví. Také jsme žasli nad tím, jaké mají majitelé rozkládací kufříky plné hřebenů, kartáčů a dalších všelijakých pomůcek na úpravu. Ale i přes to všechno se zrodil sen, mít jednou takového psíka doma. Přesněji řečeno psí slečnu. Ten sen se splnil o vánocích roku 2008, kdy jsme si přivezli rovnou dvě shih-tzu princezny Stellinku a Bellinku. S nimi jsme postupně poznávali povahu tohoto plemene a soužití člověka a psa v bytě. Tedy občas tomu je i naopak smiley

Po čase jsme holkám pořídili společníky s průkazem původu Karinku a Royka z ChS Of Bohemian Kingdom. Se sourozenci jsme zkusili první výstavy a takto nás chytla tzv. šicumánie smiley Do smečky přibyl další pejsek Adámek z ChS Par Moitié. Naše úvahy poté směřovali k založení vlastní chovatelské stanice, která nyní nese název Carmen Bellissima. Sice z nás nebude velkochov, kde mívají i deset a více jedinců, ale kdo ví? Jestli je Adámek poslední. Každý, kdo šicunku má, poznal, že jedna nestačí.
Slýcháváme, že jsme se zbláznili. Ale lidé mají různé koníčky, za které neváhají utratit mnoho peněz. My jsme se zamilovali do tohoto plemene a to se nám stalo i krásnou zálibou.  Naši mazlíčci s námi žijí volně v bytě, jezdí s námi na dovolené a chodí na túry. Na dvorku mají další zvířecí kamarády, se kterými se dobře snášejí. Shih-tzu je u nás prostě členem rodiny.
 
Pro úpravu našich psích miláčků používáme kosmetiku Aromafauna od Karla Hadka, která se v roce 2010 vyvinula z lidské kosmetiky Aromaterapie Karel Hadek. Tato čistě přírodní, bylinná a voňavá kosmetika se ukázala být tou nejlepší variantou. Není třeba velkého množství přípravků na mytí, žádných kondicionérů a dalších ostatních připravků. Používáme velmi malé množství mycího oleje, na rozčesání vosk či tonikum. Srst se tolik necuchá a pejsek krásně voní. Aromafauna nabízí spoustu dalších preparátů na ošetření uší, dutiny ústní, preparáty proti parazitům..... Prostě vše co pejsek potřebujecheeky

 

TOPlist